Autodiagnostika KUNCA, 15 rokov na trhu

Základný kameň našej spoločnosti položil v r. 2000 pán Michal Kunca založením živnosti Michal Kunca - Autoel. Bola to skratka pre slová auto a elektronika. Otec Michal svoje podnikanie smeroval predovšetkým na opravu elektronických súčastí automobilov - štartéry, alternátory, opravy svietidiel, dobíjania, zapaľovacej sústavy a pod. Služby svojim zákazníkom ale čoskoro rozšíril aj o štandardné servisné úkony ako napr. výmena oleja, servis a údržba bŕzd, výmeny tlmičov, spojky, generálne opravy motorov.

Koncom roka 2006 v spoločnosti Autoel začal pracovať aj syn pána Michala Kuncu - Ľubomír. Šesťročné skúsenosti s autoelektronikou, ale aj s fungovaním spoločnosti, starostlivosťou o zákazníkov, Michal Kunca začal s otcovskou láskou odovzdávať ďalšej generácii. Syn Ľubomír získaval od otca najmä nenahraditeľnú prax a zručnosti s meraním a diagnostikou elektroniky v automobiloch. Okrem toho, otec odovzdával synovi aj svoje cenné vedomosti z fungovania motorov a ďalších súčastí automobilov.

Keďže syn vyštudoval elektrotechnickú školu so zameraním na automatizačnú techniku, ďalšie smerovanie a špecializácia rodinného podniku boli jasné. Nástup počítačových technológií do automobilového priemyslu ukázali potrebu špecializovať sa práve na tento segment servisných služieb a tak do rodinného podniku začali pribúdať prvé počítače, notebooky s diagnostickým softvérom a samotné diagnostické prístroje.

Nové smerovanie zabehnutej rodinnej spoločnosti vyústilo v r. 2007 do vzniku novej firmy Ľubomír Kunca S-Systém. Otec Michal po dovŕšení dôchodkového veku ukončil aktívne podnikanie, ale dodnes je súčasťou rodinného podniku ako zdroj nenahraditeľných dlhoročných skúseností. Syn Ľubomír postupne budoval pracovný tím a keďže vtedajšie priestory kapacitne prestali postačovať, v r. 2010 sa spoločnosť presťahovala do súčasných priestorov na ulici Boženy Němcovej.

V r. 2011 sa DSA s. r. o. stala oficiálnou pobočkou firmy Profituning.sk a odvtedy sa špecializuje na softvérové úpravy vozidiel. Spolupráca s firmou Profituning.sk bola zavŕšením našej snahy nájsť partnera s rovnako renomovaným, stabilným a spoľahlivým zázemím, kvalitným personálnym obsadením a tímom, ktorý za svoju prácu ručí. Dnes, keď úpravy automobilov realizujú aj "firmy", ktoré pod hlavičkou skúseností a profesionality nedokážu klientom ponúknuť kvalitu a hlavne rešpekt a uznanie od samotných výrobcov áut, bolo toto naše rozhodnutie zásadné pre kvalitatívny rozvoj našej spoločnosti. Na nami ponúkané úpravy a ladenie motorov poskytujeme plnú záruku a garanciu profesionálne naprogramovaných riadiacich jednotiek, vždy aktuálny softvér a hárdver diagnostických zariadení a zodpovedný prístup k reklamáciam.

Našim klientom ponúkame a odporúčame predovšetkým kvalitné diely a komponenty a snažíme sa ich upozorniť na skutočnosť, že trh je zaplavený lacnými, ale nekvalitnými náhradami komponentov, ktoré by v automobilovom priemysle nemali mať miesto, a ktoré môžu ohroziť ich bezpečnosť za volantom, resp. životnosť a funkčnosť automobilu.

V r. 2012 sa firma pretransformovala na spoločnosť s ručením obmedzeným a v tejto právnej forme podniká dodnes.